@vycit86533 Oprava, ÚZVSM budovu u ústeckých zdymadel v srpnu prodalo...
Příspěvky od vycit86533
-
RE: Jaký je váš názor na chystanou bytovou koncepci města?
-
RE: Jaký je váš názor na chystanou bytovou koncepci města?
Zdravím zástupce našeho města,
chtěl bych se vyjádřit ke strategii města týkající se bytové koncepce. Je zajímavě napsaná a řeší i podstatné otázky financování a výběru, dokonce i přestavby.
-
Chybí mi ovšem konkrétnější popis nemovitostí, kterých by se to týkalo, město tak bude řešit pouze útržky nemovitostí po celém městě a nadále nebude mít vliv na cenotvorbu nájemného v jednotlivých částech města.
-
Zapojení veřejného sektoru jsem ve strategii nenašel, stát i kraj má ve městě nemovistosti a pozemky, které nejsou aktivně využity a naopak byly snahy je prodat např. objekt školy Stará 100, objekty Krajské majetkové, ulice Na Schodech či na ústeckém Střekově, nebo objekt ubytovny ÚZVSM u Hönigovy vily proti ústeckým zdymadlům. Dále je nevyužitý objekt nádraží Ústí n. L. - sever, dále likvidovaný objekt UJEP v ulici Králova výšina, nebo poměrně nevyužitý je i objekt České pošty Na Předmostí. Prospělo by i vyčlenění patra v bývalém rektorátu v Hoření 13....
-
Nevyužití dobré praxe obvodu Neštěmice, nenašel jsem způsob stabilního financování městských obvodů na otázku správy bytových věcí přenesené magistrátem.
Obvody by měly dávat veřejně přehled pomocí městské IT firmy o volných bytech a neveřejně by všechny obvody měly vést neveřejnou, ale transparentní elektronickou evidenci nájemních smluv, což nyní centrálně elektronicky není. Systém by automaticky upozornil na potenciálně disponibilní byty. Zároveň by obvody jako nejbližší instance veřejné správy k občanům měly mít stále zachovanou starost o podepisování smluv a komunikaci s nájemníky.
- "Tento dokument nepředpokládá vznik podporovaného bydlení pro osoby s nízkou motivací ke změně životního stylu či nízkou kompetencí k bydlení. Město Ústí nad Labem podporuje z rozpočtu vybrané poskytovatele sociálních služeb mimo jiné s cílem zvýšit motivaci klientů začlenit se do společnosti a přednost v rámci omezených kapacit podporovaného bydlení mají osoby s hendikepem a zranitelné osoby 65+."
"Sociální pracovník na základě získaných informací do klienta či od jiných zdrojů vypracovává osobní anamnézu, která mimo bytových poměrů zahrnuje přehled o rodinné, sociálně-ekonomické situaci, zdravotní stav klienta, jeho zvláštních zvyklostí, ale i silné a slabé stránky jeho osoby."
Co je myšleno pod pojmem osoby s nízkou kompetencí k bydlení?
Proč zde není spolupráce s Krajským úřadem Ústeckého kraje na území města, když oblast osob s hendikepem je i věcí jejich "Akčního plánu", tedy např. chráněného bydlení? Mimochodem, žádosti k přijetí do sociálních pobytových zařízení jsou taktéž násobně neuspokojovány.
Z hlediska morálního a etického přístupu lze tento odstavec charakterizovat jako zasahování do velmi osobních věcí každého jednotlivce, pokud se jedná o běžný nájemní vztah, i když v bytové nouzi, žádané informace mají charakter pro přijetí do sociálního zařízení.
Vůbec zde není popsána spolupráce mezi úřady (např. s Úřadem práce), odkud tedy budou informace (o nich), když ne od "klientů v bytové nouzi" čerpat?
Proč strategie neřeší startovací byty pro mladé?
Proč strategie neřeší nakládání s byty do budoucna, ale pouze jejich odkup?
Proč ve strategii chybí strategické kroky města při nakládání s byty v minulosti a jejich vyhodnocení?
- Strategie úplně pomíjí modulární byty nespojené přímo se zemí, ty lze stavět rychleji, levněji a hlavně v počtu a na místech, kde je žádoucí ovlivnění cenotvorby nájmů. V České republice je i jejich výrobce. Město na to pozemky má, stačí upravit územní plán...
-